Wiedźmin. Tom 8. Sezon burz – najnowsza powieść Sapkowskiego

Kolejna niezwykła powieść z fantastycznego świata Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin. Tom 8. Sezon burz to spora dawka przygód Geralta z Rivii (https://www.taniaksiazka.pl/wiedzmin-tom-8-sezon-burz-andrzej-sapkowski-p-420550.html). Fabuła książki przenosi czytelnika w wir wydarzeń, które miały miejsce przed pierwszymi opowiadaniami z serii o Wiedźminie.

Burzliwa przeszłość Geralta z Rivii

Wciągającą powieść Sapkowskiego jest pełna akcji i niesamowitych historii, jak zwykle okraszonych sporą dawką humoru. Wiedźmin walczy z potworami i demonem. Trafia do aresztu, ale ktoś płaci kaucję i Geralt wychodzi na wolność. Jednak w międzyczasie traci swój najcenniejszy dobytek – miecze wiedźmińskie. Wdaje się również w romans z piękną czarodziejką, zwaną Koral. Na swojej drodze Biały Wilk spotyka wielu ludzi, magiczne stworzenia i niebezpieczne bestie. W książce nie zabrakło również bohaterów dobrze znanych czytelnikom Sapkowskiego – niezastąpiony poeta Jaskier i czarodziejka Yennefer. Choć powieść osadzona jest w świecie Wiedźmina została wydana jako ostatnia, jej fabuła nie jest kontynuacją słynnej serii. Akcja “Sezonu burz” toczy się przed wydarzeniami z fenomenalnej sagi.

Saga o Wiedźminie

Postać profesjonalnego zabójcy potworów z niezwykłymi umiejętnościami i nadludzką sprawnością fizyczną jest kultowa wśród fanów fantastyki na całym świecie. Niesamowite uniwersum wykreowane przez Andrzeja Sapkowskiego to miejsce pełne czarów, tajemnic, podstępnych intryg i krwawych walk, w którym spotkać można magiczne stworzenia, elfy, driady czy krasnoludy, a także mnóstwo przerażających potworów.

Pierwsze książki w serii wiedźmińskiej to zbiory opowiadań: “Ostatnie życzenie” i “Miecz przeznaczenia”, które są wstępem do historii Geralta z Rivii. Kontynuacją opowiadań jest cykl składający się z pięciu tomów:

  • “Krew elfów”
  • “Czas pogardy”
  • “Chrzest ognia”
  • “Wieża Jaskółki”
  • “Pani Jeziora”.

Andrzej Sapkowski

Andrzej Sapkowski to polski pisarz fantasy. Debiutował na łamach czasopisma „Fantastyka” w 1986 roku opowiadaniem “Wiedźmin”. Saga o Wiedźminie przyniosła autorowi sławę i rzeszę fanów na całym świecie. Na jej podstawie powstały uwielbiane przez graczy gry komputerowe i serial “The Witcher” wyprodukowany przez Netflix. Książki Andrzeja Sapkowskiego przetłumaczono na wiele języków. Autor jest laureatem polskich i międzynarodowych nagród literackich m.in. Paszportu “Polityki”, Eurocon Award czy World Fantasy Award. Twórca postaci Geralta z Rivii napisał również fantastyczno-historyczną trylogię husycką, a także powieść “Żmija” i przewodnik po literaturze fantasy – “Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini”.

Książka zdjęcie utworzone przez Racool_studio – pl.freepik.com