3 akcje, które mogą być idealne dla emerytów.

Jednym z rozwiązań dla emerytów, którzy chcą uzupełnić (niską) emeryturę państwową, byłoby kupowanie udziałów w przyzwoitych spółkach wypłacających dywidendy, w szczególności tych, których dochody są wystarczająco stabilne, aby przetrwać polityczne i ekonomiczne niepowodzenia. Innymi słowy, mówię o nudnych, ale przynoszących zysk firmach. Oto trzy wspaniałe przykłady.

Przewidywalne zarobki
Samozachowawcza firma Safestore (LSE: SAFE) była kamienną inwestycją dla tych, którzy kupili i utrzymali ją przez ostatnie kilka lat. Nasze rosnące zapotrzebowanie na miejsca do przechowywania naszych nieruchomości wzrosło o 285% od września 2013 r.

Może nadejść jeszcze więcej. Najważniejsze informacje z trzeciej połowy tego samego kwartału na początku tego miesiąca obejmowały wzrost przychodów w grupie o 10,3% i wzrost przychodów z podobnych dochodów o 5,6%, przy stałym kursie wymiany. Wydajność w Wielkiej Brytanii i Paryżu została określona jako „silna” w przypadku Alligatora – 12-sklepowej niedawnej akwizycji firmy – handlującej zgodnie z oczekiwaniami.

A Brexit? Dyrektor generalny Fryderyk Vecchioli z pewnością nie wydaje się zaniepokojony, stwierdzając, że model biznesowy spółki powinien pozwolić jej „wytrzymać wszelkie niepewności makroekonomiczne, które mogą pojawić się w nadchodzących miesiącach”.

Przy prawie 20-krotności zysków, Safestore nie jest tanie, ale może to być rozsądna cena do zapłacenia w oparciu o strategię wzrostu i wszechstronną stabilność. Nie jest tak drogie, jak główny rywal, Big Yellow.

Przewiduje się, że spółka zwróci 17,1 pensa za akcję w następnym roku finansowym (początek listopada), co przekłada się na przyzwoity poziom 3,2% przy obecnej cenie akcji.

Solidny model
Jeśli chodzi o poszukiwanie solidnych modeli biznesowych, menedżer odpadów Biffa (LSE: BIFF) również dobrze pasuje do rachunku.

Aktualizacja tego miesiąca z firmy była odpowiednio przewidywalna. Obrót w pierwszej połowie roku obrotowego (od sześciu miesięcy do 28 września) był zgodny z oczekiwaniami zarządu, a pion przemysłowy i handlowy nadal generuje „dobry wzrost przychodów organicznych i zakupowych”.

Gdzie indziej, handel w jego Oddziałach Odzysku i Leczenia oraz Podział Energii był odpowiedni, chociaż odbierający udziały Departament Miejski nadal odczuwa „inflację kosztów i cięcia wydatków samorządowych”.

Biffa, mimo 13-krotnego prognozowanego zysku, nadal wydaje mi się godziwą. W tym roku uzyskano 2,7% wypłatę dywidendy, z 8% podwyżką do całkowitej wypłaty przewidywanej na 2019/20, wszystkie z łatwością pokryte przez zyski.

Niemiecka siła
Ostatnim wyborem będzie Sirius Real Estate (LSE: SRE), która prowadzi parki biznesowe w Niemczech. To może nie wystarczyć, aby przyspieszyć puls, ale można powiedzieć, że ostatnie transakcje były nudne.

Wcześniej w tym miesiącu firma ogłosiła wiadomość o trzech nowych dzierżawach niemieckiemu producentowi samochodów sportowych, oddziałowi berlińskiego rządu i międzynarodowej organizacji charytatywnej (Care International). „Znaczące odnowienie” przez dotychczasowego dzierżawcę Daimler AG (właściciela Mercedes-Benz) również jest na wyciągnięcie ręki, przy czym ten ostatni chce zabezpieczyć 40 000 m2 powierzchni na dodatkowe pięć lat.

Jeśli chodzi o przewidywany stosunek ceny do zysku (P / E) na poziomie niewiele poniżej 18 w bieżącym roku, Sirius jest – podobnie jak w przypadku Safestore – trochę drogi. To powiedziawszy, ruch ten spadłby do 15 w 2019/20 r., Gdyby oceny analityków dotyczące wzrostu okazały się prawidłowe. Po przejściu na wyłączność, aby kupić kolejne 60 mln euro aktywów (po 40 mln euro już wydanych), nie obstawiałbym, że zyski nadal rosną.

Masywny 5% zysk z dywidendy przy obecnej cenie akcji jest wisienką na torcie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*