3 wskazówki, aby jak najlepiej wykorzystać swoje akcje i udostępnić ISA

Wszyscy chcemy w pełni wykorzystać zyski, które uzyskujemy dzięki naszym inwestycjom, a akcje i udziały w programie ISA umożliwiają właśnie to. Dzieje się tak dlatego, że kupując i sprzedając akcje i udziały w ramach ISA, nie musisz płacić żadnego podatku w Wielkiej Brytanii od dywidend lub zysków kapitałowych uzyskanych z inwestycji.

Wykorzystaj w pełni swój zasiłek

Rząd ustala limit kwoty, którą możesz inwestować w MSR każdego roku, a dla bieżącego roku podatkowego jest maksymalna kwota subskrypcji w wysokości 20 000 £. Możesz to podzielić w dowolny sposób poprzez proste gotówkowe ISA lub takie, przez które dzielisz akcje, a także Lifetime ISA (maksymalnie 4000 £) i ISA Innovative Finance, pod warunkiem, że pozostaniesz w ramach łącznego limitu rocznego. Nie możesz przenieść żadnego świadczenia na przyszłe lata, więc wszelkie niewykorzystane zasiłki w danym roku podatkowym zostaną utracone na zawsze.

Inwestowanie z kwotą ryczałtową na początku roku podatkowego pozwala na pełne zainwestowanie jak najwcześniej, co daje największy potencjał wzrostu. Ale regularnie inwestując, masz możliwość rozłożenia ryzyka. Efektem regularnego inwestowania jest regularne kupowanie aktywów po różnych cenach, np. Miesięcznie, a nie jednorazowo. Pozwala to na łagodzenie zmienności cen – a dzięki automatycznym regularnym inwestycjom może również ułatwić Ci trzymanie się planu inwestycyjnego.

Wybór odpowiedniego dostawcy ISA

Wybór dostawcy ISA może być bardziej skomplikowany, niż się wydaje. Właściwy dostawca może otworzyć szerszy zakres możliwości inwestycyjnych, podczas gdy inne mogą ograniczyć opcje.

A co może być właściwym wyborem dla kogoś innego, może nie być najlepsze dla twoich potrzeb inwestycyjnych. Powinieneś zastanowić się nad tym, co naprawdę chcesz wymienić, ile potrzebujesz porady finansowej i czy chcesz złożyć transakcje online.

Ważne jest również, aby nie przeoczyć kosztów transakcji. Opłaty za rachunki i prowizje od transakcji mogą się znacznie szybciej niż myślisz, a to może mieć duży wpływ na zwroty dzięki efektom łączenia. Mając to na uwadze, dobrym pomysłem jest utrzymanie możliwie najniższego obrotu portfela.

Wybór odpowiednich inwestycji

Dzięki szerokiej gamie opcji inwestycyjnych dostępnych dla akcji i akcji ISA, decydowanie o tym, co kupić, może zniechęcić zarówno nowych, jak i doświadczonych inwestorów.

Możesz inwestować bezpośrednio w akcje. Lub możesz kupić aktywnie zarządzany fundusz, który może dać ci natychmiastową dywersyfikację z pojedynczej inwestycji. Otrzymujesz także profesjonalnego menedżera funduszu, który podejmuje wszystkie kluczowe decyzje inwestycyjne w imieniu inwestorów, co oznacza, że ​​nie musisz martwić się, że poświęcisz czas na samodzielne badanie firmy. Inwestorzy indywidualni zazwyczaj wybierają fundusze powiernicze lub otwarte firmy inwestycyjne (OEIC), ale warto również rozważyć fundusze inwestycyjne.

Inną opcją byłoby zainwestowanie w fundusze giełdowe (ETF), które śledzą popularne indeksy giełdowe, takie jak FTSE 100 lub S & P 500. Inwestowanie w ETF może być bardzo niskim kosztem sposobem uzyskania dostępu do indeksu, przy czym niektóre oferowanie opłat bieżących już od 0,07%.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*